Přeskočit na obsah
Domů » Všechny články » Access Bars®  terapie

Access Bars®  terapie

  • Mirek 
  • 7 min read

Co je to Access Bars®?

ACCESS BARS® je metoda, která pomáhá usnadnit změny k lepšímu ve všech oblastech vašeho života. Stimulací 32 bodů na hlavě se nastartuje proces, při kterém dochází k uvolnění a vyčištění základních myšlenek, pocitů a emocí. Vznikne tak prostor pro cokoliv nového v životě, který žijete.

Moje první kroky na Access Bars®

Blížil se konec roku 2021. Během vánočních svátků jsem stále hledal informace ohledně jiných možností, jak se uzdravit z panických úzkostí a atak. Narazil jsem na novou možnost tzv. Access Bars. Do té doby jsem o této metodě nikdy předtím neslyšel. Vyhledal jsem pár kontaktů na terapeuty, jenž působili v Brně. Nejvíce mě zaujala Věra Strnadová a to díky svému příběhu z minulosti, kdy se léčila se štítnou žlázou a to obdobně jako já. Začetl jsem se a už jsem se chystal objednat. Nicméně Věrka měla volno až někdy v polovině ledna 2022 a to jsem si říkal, že je to až za dlouho, tak se objednávat nebudu. A už jsem se k tomu nevracel. Jenže, o pár týdnů později…

V pátek, dne 28. ledna 2022 jsem měl jít opět na terapii EFT, ale paní Jana mě psala o den dříve, že musí být v karanténě. V tu chvíli jsem si vzpomněl na Access Bars, že mě to zaujalo o vánočních svátcích. Byl čtvrtek večer 27. ledna 2021 a já jsem koukal na volné termíny, který měla Věrka v Brně a byl tam volný termín na další den, tedy 28. ledna hned od rána. Zkusil jsem jí napsat večer e-mail, že bych měl zájem o danou terapii. Moc jsem si od toho nesliboval, ale během hodiny jsem obdržel odpověď, že mi dá vědět ráno vzhledem k aktuálnímu počasí. Tu noc hustě sněžilo a nevěděla jestli se ráno dostane z Vysočiny do Brna. Ráno jsem obdržel SMSku, že mě očekává v 8:30 hodin. Sedl jsem s manželkou do auta po osmé hodině ranní a vydal se vstříc novému dobrodružství.

Jak probíhá Access Bars®  terapie?

Prvně jsme probrali během 30 minut co mě trápí. Přitom jsme popíjeli bylinkový čaj. Následně jsem šel do vedlejší místnosti, kde bylo masážní lehátko, na které jsem se položil a zavřel oči. Věrka napřed udělala úvodní proceduru a pak se vrhla na samotnou terapii, která spočívá v přiložení prstů její rukou na moji hlavu na určité body.

Během terapie, kdy uvolněně ležíte na masážním lehátku přikrytí dekou Vám jemně terapeutka přikládá prsty na určité body na hlavě.

V průběhu první procedury jsem cítil brnění v rukou. Pak mi z ničeho nic začali téct slzy ze zavřených očí. Poskočilo jaksi srdce a pak takové odfouknutí z otevřených úst. Po ukončení terapie jsme si šli sednout opět do první místnosti, kde jsme probrali mé pocity v rámci Access Bars terapie. Došlo i na správné stravování dle mého ájurvédskému typu. Domluvili jsme se na dalších dvou sezeních a rozloučili se.

Dne 4. února 2022 mezi 10:00 – 12:00 hodinou jsem už podstupoval druhou Access Bars terapii. Věrka mi doporučila knihu Musela jsem zemřít, kterou jsem si obratem zakoupil, přečetl a napsal recenzi. Při této terapii jsem cítil pouze brnění v prstech, v rukách, ramen a hlavě. Ke konci jsem pocítil jak mi teplá energie prostupuje oběma nohama do konečky prstů. Předtím jsme cca hodinku zhodnotili původní sezení a já jsem si vypsal pár dotazů, které jsme probrali. Jako např. když jsem podle ájurvédy Váta, tak jestli jsou pro mě vhodné studené sprchy? To víte, že ne. A můžete všude číst, jak je pro každého vhodné otužování. Není to pravda. Také jsme opět probrali výživu, zdali je vhodný med na pečení (není), co místo bezlepkové mouky (raději použít různé semínka), apod.

Poslední, z původně tří plánovaných Access Bars terapií, která byla dne 18. února 2022. Při terapii jsem měl zvláštní zážitek. Z ničeho nic mžitky před očima, různé tvary, hvězdičky, kaleidoskop a pak jsem viděl třetí, zářící oko uprostřed nosu. O trochu později jsem cítil, jako by mě někdo propíchl tenkou jehlou lebku. Toto trvalo cca 10-15 vteřin a pak tato bolest odezněla. Následně tupá bolest hlavy v okolí spánků. Brnění rukou o proti minulých sezení jsem pociťoval jen trochu. Také jsem minimálně dvakrát usnul a několikrát pusou odfoukl. Dostal jsem doporučení na film Dálnice 60 (Interstate 60), který jsem ještě nestihl shlédnout. A také, abych respektoval ájurvédské hodiny vata, pitha a kapha. Chodit spát nejpozději ve 22:00 hod. Snažím se 🙂 nicméně někdy jdu trošku později, avšak nejpozději kolem 23:00 hod. Obyčejně jsem chodíval spávat až mezi 0:00 – 1:00 hodinou ranní – prostě „sova“. Pokud se vzbudím v noci a nebudu moci usnout, tak aplikovat plný jógový dech nebo meditaci hooponopono.

Jako poslední mě byla doporučená masáž, neboť jsem měl jaksi nakřivo hlavu, když jsem ležel 🙂 často se mi motá hlava, taková nestabilita, což by mohlo být způsobené mimo mé úzkosti a ataky taktéž nějakým skřípnutým nervem. Sedavá činnost u PC a málo pohybu. Masáž jsem podstoupil 4. března 2022 u Jurije Kerpana v Brně – Bystrci. Jurij kromě toho, že je bojovník tělem i duší, je i výborný masér. Rozumí tělu a dokáže se s ním dobře na cítit. Po masáži jsem se cítil uvolněně a z relaxovaný.

Každé naše terapeutické sezení bylo v délce dvou hodin. Věrka mě vždy pohostí dobrým čajem.

Access Bars body na hlavě
Zdroj obrázku: www.veruska.cz

Pomáhá mě Access Bars®  metoda?

Jsem si jistý, že ano. Cítím se po terapii doslova nabitý energií. Do konce po druhé terapii jsem sedl druhý den (sobota) do auta a jel jsem sám do Globusu nakoupit. Sice jak jsem se blížil k nákupnímu centru, tak jsem pociťoval menší úzkost, ale nic hrozného a dal jsem to. Měl jsem z toho obrovskou radost – konečně po delší době opět řídím :o) Odpoledne jsem opět řídil za známými do Líšně. Následující den (neděle) jsem řídil za Brno k rodičům – to jsme jeli už celá rodina. Taky jsem to dal. Ale již v pondělí mě postihla velká ataka a od té doby opět neřídím. Každopádně cítím, že se mi daří více a více poznávat úzkosti a ataky a jak s nimi doslova zatočit. Ale o tom až v dalších článcích.

Závěr

Pokud řešíte nějaké problémy, tak metoda Access Bars Vám může pomocí správně nasměrovaných energií doslova změnit život. Budete z ničeho nic nacházet odpovědi na otázky, které jste dlouho hledali. Alespoň osobně to takto cítím a vnímám.

Věra Strnadová (Brno – Žabovřesky): www.veruska.cz

Promovala jako Ing. v oboru Ekonomika a řízení podniku a také jako Bc. ve strojírenské technologii na VUT v Brně. Tituly však používá zřídka. Zajímá ji podstata. Má dar onu podstatu cítit, takže ji jen tak neošulíte. Dokáže vám v pravý okamžik ukázat nový (často šokující) směr či úhel pohledu. Dostáváte informace pasované přímo pro Vás, Vaše tělo a Vaši situaci tady a teď. Jediné, co k tomu musíte, je věřit a chtít.

Kuchařka Vtipné kaše

Kniha nejen o kaších – obohacené 2. vydání

Věrka Strnadová vydala již druhé vydání úspěšné knihy Vtipné kaše, kde nabízí 46 sladkých a slaných kaší (celkem 6 nových receptů). Díky komplexním informacím z naučné části vyladíte přesně podle svých potřeb.

Celou půlku knížky Vtipné kaše totiž tvoří část, ve které seznamuje se základními poznatky o jídle z pohledu ájurvédy. Ukazuje, jak chutě souvisí s emocemi i nemocemi a nabízím manuál, jak se (také díky kaším) dostat do kondice. Jednoduše a vtipně.