Přeskočit na obsah
Domů » Všechny články » Čínská medicína, akupunktura

Čínská medicína, akupunktura

  • Mirek 
  • 3 min read

Farmacie vs. čínská medicína

Nikdy jsem nebyl zastáncem farmaceutických léků. Každopádně někdy jsou třeba a to zejména v akutních případech. Obzvláště, kdy dokáží zachránit život. To stejné nemocnice, doktoři apod. Vše zmíněné řeší pouze akutní problém, ale téměř nikdy nevyřeší příčinu daného problému. A v tom je právě ta potíž. Když jsem byl nemocný se štítnou žlázou, tzv. hypertenze (zvýšená funkce), tak jsem po nějaký čas pobíral léky od doktorky, protože to bylo akutní.

Věděli jste, že západní medicína (farmacie) existuje mnohem kratší dobu, nežli východní? Tradiční čínská medicína (TČM) nebo ájurvéda (indická medicína) je tu tisíce let. Takže z historického hlediska má více zkušeností jak fungují naše těla (hmota) a energie. Je vědecky prokázáno, že naše těla se skládají z větší části z energie. A těch zbývajících 0,0000000001 % je pouze hmota. Zajímavé, že?

Ve stejné době jsem jezdil do Prahy k MUDr., jenž vystudovala a poskytovala čínskou medicínu. Měl jsem to štěstí, že mi tenkrát dělal byliny přímo čínský primář z Pekingu, který byl v té době v Praze. Odvary, které by málo kdo vypil (ano, vypadaly a chutnaly přesně jako z pohádek, kde zlá ježibaba naházela do hrnce vše, co ji přišlo pod ruku) jsem si vařil a popíjel 2x denně. Si vzpomínám, že původně jsem tam měl mít i krunýře z želv, ale to je v Evropě zakázané, tak to nahradili něčím jiným.

Na pár měsíců jsem vyzkoušel i homeopatii, které taktéž věřím, že funguje. Pomalu, ale jistě jsem se z té nemoci dostal. Ani nebylo třeba vyřezávat štítnou žlázu nebo ji ozařovat a brát pak do konce života farma léky. A děti se nám potom narodili zdravé, takže tento boj jsem vyhrál. Malá odbočka, nicméně pojďme zpět k mým panickým úzkostem a atakům.

Pokud jsem se narodil s nějakým orgánem, tak tam má být. Odstranit ho z těla, ten problém nevyřeší.

Již od mladého věku mě to táhlo na východ, konkrétně do Číny, se kterou jsem začal obchodovat již kolem roku 1998. Když se mi objevila panická ataka, tak bylo téměř nemožné, abych cestoval do Prahy a nechal se léčit čínskou medicínou. Naštěstí jsem v té době chodil cvičit k Tomášovi do jeho MoveGymu v Brně – Medlánkáh a ten mě dal kontakt na Zuzku O., ke které sám občas chodíval. Začal jsem Zuzku pravidelně navštěvovat. Bydlí kousek za Brnem, což se dalo zvládnout. Nechala mi namíchat čínské byliny, dělala pravidelně akupunktury a doma jsme ještě moxovali. Tehdy se o mě a manželku (byla na tom taky špatně po psychické stránce z mého stavu) starala jako o vlastní děti. Zuzka je náš anděl.

Ve stejné době jsem chodil ke koučce Heleně M., která se mnou rozebírala vše, co se týkalo psychických záležitostí. Sama na mě praktikovala tzv. „Techniku Kvantového Doteku Matrixu“, zkráceně TKDM. Doporučila mě, abych se zúčastnil kurzu, že by mě to pomohlo, ale o tom již v dalším článku.