Přeskočit na obsah
Domů » Všechny články » Epstein-Barr Virus (EBV) může za úzkosti?

Epstein-Barr Virus (EBV) může za úzkosti?

  • Mirek 
  • 12 min read

Den, kdy jsem prozřel

Dne 21. února 2022 jsem s největší pravděpodobností zjistil, jak se nadobro vypořádat s panickými úzkostmi a ataky. Všechny terapie, které jsem doposud podstoupil či ještě stále podstupuji mě přivedli na cestu, lépe napsáno informace, které jsem usilovně dlouhé měsíce hledal. 

Proč mám panické úzkosti a ataky?

Myšlení ovlivňuje chemické procesy v těle. To znamená, že každá myšlenka, která nám proběhne hlavou ovlivní naše aktuální rozpoloženíPokud zažíváme dlouhodobý stres, tzv. chronický stres, tak nám postupem času vypne imunitní systém, nad kterým převezmou velení různé patogeny jako jsou zejména viry, které v nás dřímají a čekají na svůj čas. Každý máme v těle oslabené jiné místo.

K úzkostem, depresím a panickým atakám můžeme mít vrozenou genovou predispozici.

Dnes už je to omývaná pravda, že to, co se naučíme a v jakém prostředí žijeme prvních šest let života, tak podle toho žijeme celý život. Jsou to naučené programy. Ano, programy je možné přepsat (hypnózou, meditacemi, …). Když slyším od obézního rodiče, kteří mají obézní děti, že je to geny, tak… Ne není to geny, je to prostředím, ve kterém dané dítě žije. Pokud by dítě vyrůstalo u jiné rodiny, která se stravuje „zdravě“, tak to dítě bude vypadat zdravě. To jsem trochu odbočil, vrátím se tedy k samotné podstatě. Pokud vyrůstáme v rodině, kde se od malička naučíme určité vzorce chování, tak s nimi žijeme i v dospělosti a zde právě může být ten zásadní problém. Možná jste si všimli, že každý z nás si ve většině případů hledá za své partnery obdobu svých rodičů. Někdy se partneři rozejdou a najdou si ty stejné. Stále to stejné. Obdobné vzorce (programy) chování.

A do toho všeho dle mého názoru hrají velkou roli i emoce a to zejména emoční bloky, které máme uvězněné v těle na určitých místech, orgánech jenž jsme nastřádali za celý svůj život.  A pak z ničeho nic máte úzkosti, které vyvrcholí do panických atak. Naše duše (samotná naše podstata) se nám snaží říci pomocí těla (úzkostí, atak), abychom si uvědomili, že to není život, který bychom rádi žili. Nejsme sami sebou. Nežijeme svůj život.

Ale také tomu může být vše jinak, což se dozvíte na následujících odstavcích. Nicméně osobně si myslím, že vše se vším úzce souvisí a nic na tomto světě není náhoda.

Jako smysluplné vysvětlení se mi jeví zjištění od „mystického léčitele“ Anthony Williamse. Poprvé jsem s ním poslouchal přednášku minulý rok na jaře 2021, kde Younity pořádala Flow Summit, na kterém vystupoval se svojí přednáškou a zejména o příznivých účincích řapíkatého celeru. Pamatuji si, že jsem si pak řapíkatý celer dával nějaký čas ráno po probuzení. Koncem února 2022 jsem byl opět přiveden nevědomky mé manželky na Anthonyho. Že sleduje nějakou paní na Instagramu a jestli ho neznám. Odvětil jsem ano, minulý rok jsem poslouchal jeho přednášku. A tímto náš rozhovor s končil. Už jsem uvedl, že se stále snažím studovat panické úzkosti a ataky. Nejen z knížek, ale i na internetu nebo odborných vědeckých studií na mých oblíbených stránkách National Library of Medicine (Národní lékařská knihovna).

Jednoho krásného dopoledne (21.2.2022) jsem se zcela náhodou dostal na článek, kde se popisují nemoci, kterými jsem si prošel za celý život já – tento článek je navázaný na službu s bio-rezonančním přístrojem Bicom. Ve článku se uvádí o skryté hrozbě jménem Epstein-Barr Virus, zkráceně EBV. Samotný článek odkazuje na zdroj a hádejte na jaký? Ano, na Anthonyho Williamse, jenž přesně toto popisuje ve své knize Mystický léčitel. Ve své knize, která právě vyšla ve druhém vydání popisuje tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčby.

Když jsem začínal tvořit tyto webové stránky, můj osobní blog, tak jsem v sekci „O mně“ popsal, že jsem prodělal různé nemoci od mého mládí, tj. monolukleóza, štítná žláza a nakonec panické úzkosti a ataky. Manželka mě tehdy říkala, proč to tam píšeš a já ji tenkrát odpověděl, že nevím, ale cítím, že z nějakého důvodu to mám uvést. Dnes už vím proč…

V čem je tedy problém?

Anthony William popisuje ve své knize Mystický léčitel, v kapitole číslo 3. o virech Epstein-Barrových (EBV). Tento skrytý virus, jenž má většina světové populace je skrytou epidemií. Uvádí, že lékařský výzkum a věda netuší, jak virus dlouhodobě působí a jak může být problematický. Jakmile se EBV vir (je jich minimálně 60 druhů) dostane do těla hostitele, zůstává v krvi a pomalu se replikuje a množí. Mezitím čeká na příležitost vyrazit do otevřeného útoku. Jste-li například několik týdnů fyzicky vyčerpaní a nedopřejete si pořádný odpočinek, nedodáváte tělu potřebné živiny, jakou jsou zinek či vitamin B12, nebo zažíváte emoční trauma, například rozchod, zradu nebo smrt milovaného člověka, virus zachytí přítomnost adrenalinu, který může oslabit imunitní systém, a využije příležitosti.

EBV je nelidsky trpělivý. Čeká na ideální příležitost, která může trvat týdny, měsíce ba i desítky let nebo ještě déle. EBV obvykle postupuje v těle (orgánech) ve čtyřech typů fází:

1. STADIUM NÁKAZY EBV

Nějakým způsobem se Vám do těla dostane EBV vir, ktery se přenáší zejména tělními tekutinami – polibkem, pohlavním stykem, slinami, krví, apod. Anthony uvádí, že k němu můžete přijít i v restauraci, kdy se může vir přenést od personálu v kuchyni do jídla, které sníte. Těch možností je spousty. Jak jsem k němu přišel já, to netuším :o)

2. STADIUM NÁKAZY EBV

Na konci prvního stádia je EBV připravený vyzvat imunitní systém na souboj. Poprvé o sobě dává vědět mononukleózou. Prý je to nemoc z líbání, ale já prodělal tuto nemoc v pouhých 11 letech. Každoročně onemocní stovky tisíc vysokoškolských studentů vyčerpaných celonočními mejdany a studiem. Během druhého stadia se imunitní systém pouští do boje s virem. Vysílá značkovací buňky, aby viry „označily“, to znamená, že na ně umístí hormon uvolněný z nadledvin, zpracovaný a aktivovaný k této činnosti v játrech. Potom vyšle bojové buňky, které označené viry vyhledávají a zabíjejí. Jsou to bojové síly imunitního systému, jež zajištují obranu. Nejlepším přítelem EBV viru je bakterie Streptococcus.

3. STADIUM NÁKAZY EBV

Jakmile virus pronikne do jater, sleziny či reprodukčních orgánů, uhnízdí se tam. Je-li virus schovaný v orgánech, kde uniká pozornosti, organismus předpokládá, že je válka vyhraná a útočník byl zničen. Imunitní systém se vrátí do normálního stavu, mononukleóza skončila a lékař vám sdělí, že jste zdraví. EBV se bohužel sotva vydal na cestu tělem. Pokud máte běžný EBV, může v orgánech přetrvávat roky, možná až desítky let v klidovém stadiu, aniž byste o tom věděli, obzvlášť pokud nemáte oslabený imunitní systém. Pokud dojde k oslabení imunitního systému, EBV toho využívá a opouští své domovské orgány, aby navštívil jiný důležitý orgán nebo žlázu. Obvykle zamíří do štítné žlázy. S touto nemocí (hypertenze štítné žlázy) jsem bojoval téměř rok od svých 29 let. Tenkrát mě chtěli tento orgány z těla vyříznout nebo ozářit a doživotně bych musel brát tabletky na doplnění hormonu. Říkali mě, že pokud to neudělají, tak se vystavuji riziku, že se tato nemoc vrátí nebo že nebudu moci mít děti. Já tyto mylné předsudky ignoroval a vydal se léčit východní medicínou, konkrétně čínskou. Dostal jsem se z toho a máme dvě krásné, moudré a šikovné dcerky(4,5 roku a téměř 12 let).

Než jsem onemocněl se štítnou žlázou, tak jsem prožíval obrovský stres v mém podnikání, zejména ten finanční.

Zdravotnické komunity tuto příčinu ještě nevědí. Onemocnění štítné žlázy bývá někdy způsobeno radioaktivním zářením, ale v 95 % případů je viníkem EBVTvrdí se, že štítnou žlázu napadá vlastní organizmus, což je názor, který vychází z mylných informací. Ve skutečnosti štítnou žlázu napadá EBV, ne vaše tělo. Jakmile EBV dorazí ke štítné žláze, začne se zavrtávat do její tkáně. Při tom zabíjejí žlázové buňky a jizví celý orgán. EBV způsobuje zánět a imunitní systém to ví, avšak je pro něj velice obtížné viry označit, když se už zavrtávají do žlázy. Neurotoxiny, dermatoxiny, vedlejší produkt a mrtvá hmota ztěžují imunitnímu systému vidět všechny virové buňky, které tak mají možnost uniknout a zabořit se hlouběji do tkáně štítné žlázy.

EBV napadá štítnou žlázu ze strategických důvodů – snaží se zmást a zatížit endokrinní systém. S tím spojený nápor na nadledviny vede ke zvýšené produkci adrenalinu, který je oblíbenou potravou EBV. EBV také posilují vejce, která někdy podporují jeho růst víc než korozivní druhy adrenalinu. Živá se rovněž potravinami, jako jsou například sýr a lepek. Někdy hraje důležitou roli kombinace potravin a adrenalinu. Když konzumujete potraviny jako vejce, mléčné výrobky a lepek, EBV má větší šanci je získat jestliže vlivem emočního rozrušení dochází k přívalům korozivního adrenalinu, který žene jejich zbytek (a živiny z ostatních potravin) krví. Toto všechno může dovést EBV k cíli – do nervové sousty a tímto se dostáváme do poslední, tedy čtvrtého stadia nákazy EBV.

Když zadáte do vyhledávače „Co způsobuje onemocnění štítné žlázy?“, tak dostanete odpověď typu: Nejčastější příčinou onemocnění štítné žlázy je autoimunitní zánět. Jen díky Anthonymu dnes víme, že zánět tam je, ale je způsoben EBV, nikoliv autoimunitou. Imunita se nikdy neobrátí proti nám, nikdy!

4. STADIUM NÁKAZY EBV

Definitivním cílem EBV je opustit štítnou žlázu a napadnout centrální nervovou soustavu.

Za normálních okolností by to imunitní systém nedovolil, ovšem virus úspěšně oslabil ve třetím stadiu štítnou žlázu, a pokud ještě musíte čelit fyzickému nebo silnému emočnímu tlaku, zneužije zranitelnosti imunitního systému a začne způsobovat různé, podivné symptomy od bušení srdce přes stěhují se bolesti, mravenčení a necitlivost až po záhadnou únavu a nervovou bolest. Typickou reakci je „cítit se jako přejetý parním válcem“. Krevní testy, rentgenové vyšetření ani magnetická rezonance nic neodhalí, což mohu potvrdit neboť jsem kromě rentgenového vyšetření absolvoval vše zmíněné. Nic mě doktoři za tři roky nezjistili. Po jejich stránce jsem byl zdraví. Já se tak necítil. Až v září 2021, kdy mě opět zachraňovala záchranná služba mě doktor řekl, že jsem prožil panickou ataku.

Ve skutečnosti dochází k tomu, že poškozené nervy spouštějí sekreci poplašného hormonu, jenž tělo upozorňuje, že jsou nervy poraněné a potřebují opravit. Ve čtvrtém stádiu EBV tento hormon zkombinovaný s přívalem adrenalinu detekuje a přichytí se na poškozené nervy. Nerv je podobný vláknu, z něhož visí droboučké kořenové vlásky. Když se nerv poškodí, vlásky vyčnívají ze stran nervové pochvy. EBV vzniklé otvory vyhledává a obsazuje. Pokud se mu to podaří, může zánět v určité oblasti udržovat dlouhá léta. Nervy může zanítit virus, který se živý toxiny, jenž má k dispozici (rtuť, hliník, měď, vejce, mléko, sýr, máslo, lepek) a ten následně vylučuje neurotoxiny, jenž přilnou k nervům – odhaleným nervovým kořínkům, poraněným nervům, ale dokonce i nepoškozeným nervům.

Opět zažívám obrovský stres a fyzické vypětí a přichází již v tomto stádiu panická ataka.

K potížím vznikajícím v důsledku virového zánětu patří bolest svalů, bolest kloubů, bolest zad, mravenčení a/nebo necitlivost v rukách a nohách, cukání a křeče, tinnitus (zvonění, bzučení, vibrace nebo praskavý zvuk v uších), migréna, neustálá únava, závrať, sklivcové zákalky, nespavost, neklidný spánek a noční pocení. Ale také symptomy jako návaly horka, váhový přírůstek, bušení srdce, deprese, vypadávání vlasů a úzkost.

Potýkání se s emočními útrapami spouští reakci boj, nebo útěk a velké množství uvolňovaného adrenalinu oslabuje nervovou soustavu a imunitní systém.

Shrnutí jednotlivých fází

  • 1. fáze – někde jsem přišel jako malý k EBV
  • 2. fáze – v 11 letech jsem onemocněl mononukleózou
  • 3. fáze – ve 29 letech jsem se téměř rok léčil z hyperfunkce štítné žlázy
  • 4. fáze – ve 40 letech jsem prožil svoji první panickou ataku

Je zajímavé, jak se mi nemoci ozývají po cca 10 letech. Dlouhé roky mám tinnitus (píská mě v levém uchu). Přes den to vůbec nevnímám, jen večer, když je ticho nebo jdu spát. Doktor mě řekl, že je to normální a že tím trpí spousty lidí. To je naše typické zdravotnictví. Víte jak vzniká tinnitus podle Anthonyho? Vzniká následkem virového zánětu a vibrací labyrintu a vestibulokochleárního nervu. Mírnější formy tinnitu můžou způsobovat neurotoxiny, které virus vylučuje – když proniknou do labyrintu a zanítí nervy. 

Osobně doporučuji tuto knihu nastudovat všem, kteří trpí panickými úzkostmi a ataky, depresemi, fibromyalgií, chronickým únavovým syndromem, roztroušenou sklerózou, revmatoidní artritidou, hypotyreózou a Hashmitovovou tyrodiditidou, diabetesem 2. typu a hypoglykemií, únavou nadledviny, kandidózou, migrénami, pasovým oparem, poruchou pozornosti spojená s hyperaktivitou, autismem, premenstruačním syndromem a menopauzou či lymeskou nemocí. Dostanete odpovědi, proč máte tyto nemoci, ale hlavně doporučení a návod, jak se jich zbavit a to nadobro. Získáte informace ohledně trávicího ústrojí, jak zbavit mozek a tělo toxinů, co nejíst, co potřebujete vědět o doplňcích stravy, čtyřtýdenní léčebné pročištění, léčivé recepty, meditace a techniky pro zdraví duše, aj.

Jak zničit EBV?

Anthony doporučuje co nejvíce konzumovat divoké borůvky, celerovou šťávu, klíčky, chřest, špenát, koriandr, petržel, česnek, zázvor, maliny, hlávkový salát, papája. Já k tomu přidávám Drags Imun od Energy a biorezonanční programy na EBV viry od Diacomu.

Jaký je můj postup v vyléčení?

Razantní změna jídelníčku dle Anthonyho knih a doporučení. Vyřazení potravin, které dle jeho vyjádření živí viry, tj. vejce, mléko, sýry, máslo (všechny mléčné výrobky) a lepek.

Závěr

Z celého mého studování za poslední měsíce mě tato odpověď dává zatím největší smysl. Samotní vědci začínají zjišťovat, že EBV viry mohou souviset nejen s úzkostmi, depresemi a panickými ataky.

Doporučuji poslechnout Anthonyho podcast, kde:

  • Zjistíte, jakou roli mohou hrát toxické těžké kovy při vzniku úzkosti.
  • Zjistíte, zda máte mírnou, středně těžkou nebo těžkou formu úzkosti.
  • Zjistíte, které ovoce, listová zelenina, bylinky, divoké potraviny a zelenina jsou skutečně užitečné při léčení úzkosti.
  • Zjistíte, které potraviny mohou být pro úzkost škodlivé a vést k jejímu zhoršení.
  • Objevíte konkrétní nástroje, které mohou pomoci zvládat, kontrolovat a léčit úzkost.
  • Podělí se o emoční nástroje a podporu při léčení úzkosti.
  • Zjistíte, jak se vyhnout spouštěčům úzkosti, abyste si usnadnili život.
  • Zjistíte deset nejčastějších spouštěčů úzkosti a jak se jim vyhnout.
  • Zjistíte, proč lidé trpí úzkostí ve spojení s onemocněním nebo příznakem, se kterým již bojují, a jak spolu mohou souviset.
Zdroje

Zhruba 42,000 vědeckých studií již bylo provedeno s EBV: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=Epstein-Barr+Virus

Diacom EBV viry - biorezonance
Biorezonanční přístroj DIACOM Solo - Freq Personal Medio