Přeskočit na obsah
Domů » Všechny články » Kineziologie One Brain

Kineziologie One Brain

  • Mirek 
  • 5 min read

Co je kineziologie One Brain?

Kineziologie považuje člověka za celek, který se skládá z různých rovin, které na sebe vzájemně působí. Koncept tři v jednom (Three In One) rozeznává v člověku tři roviny – fyzické tělo, vědomí a podvědomí. Tyto tři roviny jsou schopny o sobě vzájemně vypovídat. Kineziologie tedy může využít fyzické tělo k identifikaci problémů uložených nejen v těle, ale také ve vědomí a podvědomí.

V našem těle, vědomí i podvědomí se hromadí různé druhy strachu, hněvu, viny, zármutku a zatrpklosti. Tyto odmítnuté a potlačené pocity určují naše současné reakce a brání nám žít podle našich představ.

Kineziologie úzkost, panická ataka

Když mě doktor diagnostikoval, že jsem prožil panickou ataku, tak mé první kroky vedli k paní Jakubcové. Dne 18. září 2021 v sobotu, tedy o týden později jsem se již podstupoval terapii, kineziologii One Brain. Lenka Jakubcová mě již do telefonu říkala, že nemá zkušenosti s panickými úzkostmi a ataky. Při příchodu, když mě uviděla, tak mi sdělila: Vy jste, ale pod pořádným stresem. Z Vás to přímo vyzařuje.

Pracovala se mnou cca 1,5 hod. Vytáhla mi emoční bloky, při kterých jsem se neudržel a uronil pár slz. Z minulých sezení jsem byl zvyknutý, že jsem dostal za úkol na doma nějaké cviky apod., ale tentokrát jsem prý nemusel nic dělat. Doporučila mi namíchat Bachovy kapky (esence) na míru. Vytestovala mi, které esence přesně potřebuji a její známá z Brna – Kohoutovice mi je následně namíchala a připravila. Manželka je vyzvedávala o nějaký den později. Po terapii jsem se cítil lépe, uvolněný a téměř bez stresu. Zakončili jsme to rodinným obědem v nedaleko vzdálené pizzerii.

Bachovy esence na míru
Bachovy esence na míru

Problém s cestováním

Vzhledem k tomu, že mě dělalo problémy se vzdalovat od domova a jízdu tramvají jsem chtěl omezit na co nejkratší vzdálenost od domova, tak se mi podařilo najít paní Dvořákovou, která mi obratem na můj e-mail odpověděla, že má zkušenosti s úzkostmi a panickými ataky s terapií kineziologie One Brain.

Uplynuly zhruba dva měsíce od mé první kineziologické terapie a dne 23. listopadu 2021 jsem měl namířeno do Brna – Kr. Pole, kde má svoji kancelář paní Dvořáková. Při pomyšlení, že tam pojedu tramvají, ačkoliv to bylo vzdálené pouze 10 min. cesty mě tam raději zavezla moje soucitná manželka. Je zajímavé, že mám problém (rozuměj obrovský stres z neznáma), když mám někam cestovat. Pokud již jedu domů, do bezpečí, tak s tím problém nemám. Po skončení terapie jsem nasedl na tramvaj a fičel tramvají domů a to zcela bez problému.

Nejprve se kineziologická terapeutka optá Vašeho těla, jestli se může ptát. Pokud dostane svolení, tak začíná samotná terapie. Podvědomá mysl odpovídá pomocí svalového testu – obvykle k tomu terapeut využívá Vaše ruce.

První dojem z paní Dvořákové – velice hodná a milá paní. Bylo vidět, že pracovala jako zdravotní sestra. Přes ty všechny stohy dokumentace, které využívá ke kineziologii (do té doby jsem toho tolik neviděl), tak má o všem detailní přehled a svému „řemeslu“ rozumí na výbornou. Samotné terapie probíhají cca 1,5 hod. Vše co mi vycházelo mi dávalo smysl. Za úkol jsem dostal na dalších 21 dnů následující:

  • Číst Bachovy věty (u toho si držet rukami hlavu).
  • Integrace alias masírování (10x achilovka, 10x pod koleny, 7x hýbat rameny).
  • Představa symbolů + pocity (chytnout hlavu, zavřít oči).
  • Uzemnění – představoval jsem si, že jsem strom, který má dlouhé a pevné kořeny. Vítr fouká a já stojím pevně.

Druhé a další sezení na kineziologii

Po vánočních svátcích, před Silvestrem jsem paní Dvořákovou navštívil po druhé a to dne 29. prosince 2021. Stresovou hladinu jsem měl opět nad 100%. Probírali jsme mé obavy a strachy z budoucnosti a tím pádem jsme řešili i moji minulost, dětství apod. Jak už tak bývá u většiny těchto terapií, neboť naše dětství včetně těhotenství i prenatálního období ovlivňuje naše životy.

Za domácí úkoly jsem dostal na dalších 21 dní:

  • Číst Bachovy věty.
  • Představa symbolů + pocity.
  • Mezi 11:00 – 13:00 hod. si masírovat akupunkturní bod „meridián srdce“, který vede z podpaží přes vnitřní část paže k malíčku.
  • Uzemnění – strom jak minule, pokud budu mít na to náladu 🙂

Zakoupil jsem si ještě Bachovy Rescue kapky, které jsem následně požíval, když jsem cítil úzkost a přicházející ataku. Vždy čtyři kapky pod jazyk a po pěti minutách opět až do odeznění problému. Tyto kapky mě určitý čas pomáhali.

Další sezení máme naplánováno až koncem měsíce března 2022.

Závěr aneb doporučení

Celkově mi kineziologie v rámci mých terapií sedí. Jak už jsem psal, dává my to smysl a skládá určitou mozaiku v mém životě. Z mé osobní zkušenosti doporučuji vyzkoušet. Není nutné to podstupovat každý týden, obvykle stačí za 1-3 měsíce.

ZDROJE:

Lenka Jakubcová (Brno – Komárov): www.kineziologie-brno.cz

Věra Dvořáková (Brno – Královo Pole): www.poradna-berunka.cz
Původní zaměstnání zdravotní sestra. V roce 2015 ukončila studium na Fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Institutu mezioborových studií s titulem bakalář státní zkouškou z psychologie a pedagogiky. Kineziologii One Brain vystudovala u Mgr. Miloslavy Rutové v Plzni. Kineziologickou poradnu Berunka v Brně otevřela v červenci 2016.