Přeskočit na obsah

O mně

O mně: Mirek Pachl

Narodil jsem se v roce 1978 ve městě Brně, kde žiji dodnes. Co jsem studoval včetně mé podnikatelské kariéry se dozvíte na mém LinkedIn profiluKdyž mi bylo 11 let, tak jsem prodělal mononukleózu. V roce 2007 jsem se téměř rok léčil se štítnou žlázou. Doktoři mě chtěli buď ozářit nebo vyříznout štítnou žlázu, ale já odmítl. Říkali mi, že budu muset brát do konce života farma tablety a pokud to nepodstoupím, tak se mi to může vrátit a nemusím mít děti. 

V roce 2010 se nám narodila první dcera a o sedm let později druhá. I když jsem během prvního půl roku bral farmaceutické tablety, tak jsem se zároveň léčil pomocí čínské medicíny. Podařilo se mi z toho úspěšně dostat. V té době jsem prožíval velice stresové období, co se týkalo mého podnikání.

Počátky úzkostí a atak

V březnu 2018 jsem prožil svoji první panickou ataku (alespoň tu vědomou), kdy jsem myslel, že mi jde o život. Záchranka vyjížděla, aby mě „zachránila“ na dálnici směr Olomouc -> Ostrava. Podrobně to vysvětluji v mém prvním článku.

V březnu 2021, tedy o tři roky později se mi při nakupování v nákupním centru Globus udělalo hrozně slabo. Nemohl jsem pořádně dýchat, což ještě stížila rouška. Motala se mi hlava a já myslel, že tam někde odpadnu. Svůj nákupní seznam jsem nedokončil a šel co nejrychleji zaplatit. O tom, jak to dopadlo viz můj další článek.

V září 2021 při cestě k mým rodičům za Brno se mi udělalo zle, motání hlavy, mělké dýchání, bušení srdce, mravenčení prstů – prostě typické příznaky této choroby. Nicméně konečně jsem se dozvěděl, jakou nemocí procházím. Více v mém článku.

Děkuji, své manželce, která je mojí oporou v těchto nelehkých dnech.

Děkuji, celé rodině a přátelům, jenž s námi soucítí a pomáhají.

Studium deprese, úzkostí a panických atak

Od poslední ataky (09/2021) se neustále věnuji studiu těchto úzkostných a panických poruch. Začalo se mi hromadit spousty materiálů a zkušeností kolem této problematiky. Jednoho dne mě hlavou proběhla myšlenka, že bych mohl tyto nasbírané informace sdílet s Vámi. Tedy s lidmi, jenž postihla stejná nemoc jako mě.

A tak se zrodil nápad vytvořit tyto stránky, kde budu postupně vše psát. Čím si procházím, jakými fázemi a jak s úzkostnými ataky bojuji bez využití farmaceutických léků (antidepresiv). Pokud tyto stránky pomohou pouze jednomu člověku, tak budu za to vděčný a šťastný.

 

Mirek Pachl

Mám rád svoji rodinu, nové technologie a vynikající stravu.
Neustále se vzdělávám, čtu knihy, medituji, sportuji a cvičím jógu.