Přeskočit na obsah
Domů » Všechny články » Musela jsem zemřít – recenze

Musela jsem zemřít – recenze

  • Mirek 
  • 5 min read

Cesta od nemoci k opravdovému uzdravení

Dne 4. února 2022 mezi 10:00 – 12:00 hod. jsem absolvoval svoji druhou terapii Access Bars u Věrky S. Doporučila mi knihu „Musela jsem zemřít“ od Anity Moorjani. Byl pátek a tentýž den jsem měl od 14:30 do 15:30 úvodní sezení na Neuro/Biofeedbacku poblíž Malinovského nám. v Brně. Po úvodní terapii, jsem zamířil směr Knihy Dobrovský ulice Joštova. Měl jsem tam již přichystané knihy k odběru, které jsem si objednal o den dříve. Přikoupil jsem tam i tuto knihu od Anity, do které jsem se o pár dní později začetl.

Shrnutí příběhu

Anita se narodila v Singapuru a po dvou letech se přestěhovala se svými indickými rodiči do Hongkongu. V dětství se cítila jiná, nežli ostatní místní děti. Celý svůj život žila podle přání ostatních, ne tak, jak by chtěla ona. Sny, které měla se jí čím dál více vzdalovali. K tomu všemu jí rodiče vybrali ženicha. Ačkoliv zásnuby proběhli, tak k samotné svatbě nakonec nedošlo. Anita potkala později svoji lásku Dannyho, kterého si vzala. Bohužel se toho nedožil její otec. O pár let později začala s rakovinou bojovat její nejlepší kamarádka, která této zákeřné nemoci nakonec podlehla. Stejně tak této stejné nemoci podlehl i Dannyho švagr.

Ona sama měla obrovský strach z této nemoci, jenže sama ji nakonec rakovina dohnala. Rakovinu studovala a bojovala s ní. Vyzkoušela různé alternativní medicíny od čínské až po indickou. V Indii skončila na půl roku, kde dělala jógu, meditovala a jedla bez masovou stravu. Její stav se zlepšil, ale po návratu do Hongkongu se opět po nějaké době její stav začal zhoršovat. Nakonec skončila v nemocnici, v kómatu. Téměř umřela, ale rozhodla se vrátit na tento fyzický svět. To, co prožila v zážitku blízké smrti a jak jí to změnilo život, se dočtete v její knize…

Kromě toho, že Anita vydala tuto knihu, jenž se stala světovým bestsellerem, tak aktivně přednáší na univerzitách a konferencích po celém světě „Jak se stavět k nemocem a smrti“.

K zamyšlení

Spousty lidí se ptalo autorky knihy, proč si myslí, že dostala rakovinu? Odpověď shrnula do jediného slova: STRACH. Ano strach, stres, obavy tyto negativní emoce doslova vypínají náš imunitní systém. Můžete jíst cokoliv prospěšného, brát doplňky stravy výživy, apod. Když je imunitní systém vypnutý, tak se tělo téměř neregeneruje. Zbavte se strachu, stresu a žijte svůj život v lásce k ostatním, ale zejména sami k sobě. Všichni na této planetě či vesmíru jsme v jednotě, celku – jsme propojeni.

Anita během nemoci vyzkoušela změnit stravovací návyky dle čínské (maso), indické (bez masa) nebo západní medicíny. Nicméně po „probuzení“ pochopila, že je teoreticky jedno co jíte. Cituji: „Je otrava jíst ono takzvaně zdravé jídlo ze strachu, že onemocníte a cítit se u toho hrozně. Úzkosti způsobují zase jiné problémy. Lidské tělo je ve skutečnosti mnohem odolnější, než si myslíme, zvláště pokud jsme šťastní a nejsme ve stresu“. Ať už se rozhodnete jíst cokoliv, tak to dělejte z lásky, nikoliv ze strachu.

Existuje mimořádně silná síla, pro kterou dosud věda nenalezla formální vysvětlení. Tato síla je: LÁSKA [Albert  Einstein]

Anita Moorjani vydala novou knihu „SENSITIVE IS THE NEW STRONG“. V češtině by měla být dostupná 08/2022 pod názvem „Citlivost je nová síla“. Zjistěte, zda-li jste empatičtí lidé v jejím on-line kvízu.

Web autorky: www.anitamoorjani.com

Near-Death Experience (NDE), největší prožitky blízkosti smrti: www.nderf.org

Kniha: Musela jsem zemřít - Anita Moorjani

Musela jsem zemřít
Má cesta od nemoci k opravdovému uzdravení

Z anglického originálu: Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing

Autor: Anita Moorjani
Počet stran: 208
Rok vydání: 20.10.2017 (dotisk: 9.2.2022)
Vydání: druhé
Nakladatel: Pragma
ISBN: 978-80-7549-535-8
EAN: 9788075495358
K dispozici je též audiokniha, kterou namluvil Ludvík Richard.