Přeskočit na obsah
Domů » Všechny články » Můj boj s Covid-19: Osobní zkušenost a poznatky

Můj boj s Covid-19: Osobní zkušenost a poznatky

  • Mirek 
  • 7 min read

Můj boj s Covid-19: Osobní zkušenost a poznatky

Jak to začalo: Nákaza od dcery

Na konci března 2022 jsem se nakazil Covid-19 od své dcery, která to přinesla ze školy. Přestože jsme se snažili dodržovat všechna preventivní opatření, jako je nošení roušek a pravidelné mytí rukou, virus se nám přesto podařilo chytit. První příznaky se projevily v pondělí večer, kdy jsem začal pociťovat zvýšenou teplotu. V minulém týdnu jsem se snažil udržet své okolí čisté a dezinfikované pomocí horského UV sluníčka a spreje Spiron od firmy Energy. V této části článku se zaměřím na první dny nemoci a jak jsem se s nimi vyrovnal.

Nákaza od dcery

První příznaky a reakce

Když jsem zaznamenal první příznaky (28. 3. 2023), okamžitě jsem začal jednat. Věděl jsem, že čím dříve začnu s léčbou, tím lépe budu schopen zvládnout nemoc a minimalizovat její dopad na mé tělo. Prvním krokem bylo nasadit dostatečné množství vitamínů a minerálů. Bolest v krku jsem neměl žádnou, rýmu taktéž ne. Jen pocit ucpaných dutin, ale dýchat jsem mohl normálně, žádné smrkání.

Boj s horečkou a bolestí hlavy

Teplota mi stoupla na 38,8 °C, a tak jsem užil celkem paralen 3x 2 tablety a propotil se 2x. Bolest hlavy a za očima byla velmi nepříjemná, ale nejvíce mi pomáhal spánek a dostatečné množství tekutin. Horečky jsem měl jen necelé tři dny.

Význam odpočinku a spánku

Během nemoci jsem si uvědomil, jak důležitý je odpočinek a spánek pro uzdravení mého těla. Snažil jsem se spát co nejvíce, abych dal svému tělu šanci zotavit se a bojovat s infekcí. Když jsem nemohl spát, snažil jsem se alespoň odpočívat a udržovat klid.

Léky a doplňky stravy

Během nemoci jsem užíval kromě paralenu doplňky stravy, jako jsou vitaminy C, D, zinek, kurkumin, houbu Coriolus, l-lysin, NAC, betaglukany, aj. doplňky viz obrázek níže (ne všechny doplňky jsem bral naráz). Tyto doplňky mi pomohly posílit imunitní systém a zvýšit odolnost mého těla proti viru. Kromě toho jsem si dělal nápoje z vymačkaného pomeranče, vitaminu C, lžičky medu a vypil to několikrát denně. Tyto nápoje mi dodaly energii a pomohly mi udržet hydrataci.

Ráno jsem nalačno vypil půl litru vlažné vody, do které jsem vymačkal citrón se lžičkou medu. Po půl hodině 800 ml řapíkatého celeru a po další půl hodině detox smoothie podle Anthonyho Williama (dva banány, pomeranč, spirulina, mladý ječmen, dulse vločky, borůvky a koriandr) viz obrázek níže.

První jídlo po několika dnech

V úterý večer jsem měl konečně první jídlo – polévku z hovězího vývaru. Jak se říká, když je horečka, tak nechat tělo vyhladovět, aby mělo energii bojovat s viry/bakteriemi. Tento přístup mi pomohl udržet síly a zotavit se rychleji.

Význam správné výživy během nemoci

Během nemoci jsem si uvědomil, jak důležitá je správná výživa pro uzdravení mého těla. Snažil jsem se jíst lehká a zdravá jídla, jako jsou ovoce, zelenina, bílé maso a ryby. Také jsem se vyhýbal těžkým a mastným jídlům, které by mohly zatěžovat můj trávicí systém a zpomalovat hojení.

Hydratace a použití přístroje Diacom

Během nemoci jsem pil hodně vlažné vody a používal přístroj Diacom, který mi pomohl ničit škodlivé frekvence v těle pomocí programů na SARS a Koronavirus. Mám z této metody i fotografie, které přikládám níže. Hydratace byla klíčová pro udržení mého těla v optimálním stavu a pro podporu detoxikace.

Stav po nemoci a antibiotika

Po nemoci jsem se cítil slabě, měl jsem potíže s dýcháním při chůzi do mírného kopce, což jsem nebyl schopen udýchat nosem, ale musel jsem dýchat pusou. Navíc mě to sedlo na průdušky, tak jsem zašel za mojí doktorkou a ta mi nasadila antibiotika. Po týdnu už jsem byl dá se říci fit.

Změny životního stylu a péče o zdraví po nemoci

Tato zkušenost mi ukázala, jak důležité je pečovat o své zdraví a udržovat silný imunitní systém. Po nemoci jsem se rozhodl provést několik změn ve svém životním stylu, jako je zdravější strava, pravidelné cvičení a dostatek spánku. Také jsem se snažil zlepšit své návyky týkající se stresu a emocionální pohody, aby mé tělo bylo lépe připraveno čelit budoucím zdravotním výzvám.

Covid jako aktivátor dalších virů

Anthony William, známý léčitel a autor, tvrdí, že virus Covid slouží jako aktivátor dalších virů, které v našich tělech dřímají a aktivovali by se za 10 – 20 let. Covid to vše urychlí. Zejména se týká tzv. EBV virů, o nichž jsem psal v minulém článku. Tato teorie mě přiměla zamyslet se nad tím, jaký dopad může mít Covid na naše zdraví v dlouhodobém horizontu.

Zjištění z genetických testů

Na konci roku 2022 jsem si nechal udělat genetické testy, které ukázaly, že moje imunita není na tom nejlépe, ale ohledně Covidu a závažného onemocnění by to nemělo být problém. Ale o tom až v jiném článku.

Prevence a péče o zdraví v době pandemie

V době pandemie je důležité nejen chránit sebe a své blízké před nákazou, ale také pečovat o své zdraví a posilovat imunitní systém. To zahrnuje zdravou stravu, dostatek spánku, pravidelné cvičení a správnou péči o duševní zdraví. Tímto způsobem můžeme minimalizovat riziko komplikací spojených s Covidem a dalšími viry.

Vědecké studie a souvislost s EBV

Vědci zjistili (1), že u pacientů s Covid-19 se někdy po odeznění akutního onemocnění objevují dlouhodobé příznaky, včetně únavy, mozkové mlhy a vyrážek. Tyto příznaky souvisí s reaktivací viru Epsteina-Barrové (EBV). Tato zjištění potvrzují tvrzení Anthonyho Williama a ukazují, že mnoho dlouhodobých příznaků Covidu nemusí být přímým důsledkem viru SARS-CoV-2, ale může být důsledkem reaktivace EBV vyvolané zánětem Covid-19.

Důležitost dalšího výzkumu a osvěty

Tyto informace poukazují na důležitost dalšího výzkumu a osvěty ohledně souvislosti mezi Covidem a dalšími viry, jako je EBV. Je důležité, aby lékaři a pacienti byli informováni o těchto souvislostech, aby mohli lépe porozumět příčinám dlouhodobých příznaků a hledat účinné způsoby léčby.

Závěr

Můj boj s Covid-19, ačkoli náročný, byl úspěšně zvládnut díky doplňkům stravy a různým metodám, které jsem uplatnil. Tato zkušenost mi poskytla nové perspektivy na to, jak Covid-19 ovlivňuje naše tělo a jak může souviset s jinými viry, jako je virus Epsteina-Barr (EBV). Mým přáním je, že můj příběh poskytne ostatním lidem hlubší pochopení tohoto onemocnění a návod, jak se s ním efektivně vypořádat.

Sdílení zkušeností a podpora komunity

Jedním z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl sdílet svůj příběh, je podpora a povzbuzení ostatních lidí, kteří se potýkají s Covidem nebo se obávají o své zdraví a zdraví svých blízkých. Věřím, že sdílením našich zkušeností a poznatků můžeme vytvořit silnou komunitu, která bude schopna čelit této pandemii a budoucím zdravotním výzvám.

Spolupráce na zlepšení zdraví a prevenci nemocí

Nakonec bych rád zdůraznil význam spolupráce mezi jednotlivci, lékaři, vědci a vládami na zlepšení veřejného zdraví a prevenci nemocí, jako je Covid-19. Pouze společnými silami a sdílením informací a zdrojů můžeme dosáhnout trvalého zlepšení zdraví a kvality života pro všechny.